Kierowca zatrzymany przez strzelecką policję wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością, przewożąc troje małych dzieci w stanie nietrzeźwym. Mężczyzna, mający ponad 2 promile alkoholu w organizmie, naruszył również sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Grozi mu nawet 5 lat więzienia za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo oraz jazdę bez uprawnień.
Do zdarzenia doszło w Żędowicach, gdzie policjanci zauważyli kierującego skodą, który przekroczył dozwoloną prędkość. Gdy kierowca dostrzegł radiowóz, skręcił w pobliską drogę i wjechał na teren prywatnej posesji, co wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Podczas interwencji ujawniono poważne naruszenia prawa, w tym dwa dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów.
Na miejsce wezwano matkę dzieci, którym funkcjonariusze przekazali opiekę. Anomalie związane z przewożeniem małoletnich, które nie miały zapiętych pasów oraz fotelików, podniosły alarm wśród policjantów. Mężczyzna usłyszy zarzuty związane z jazdą w stanie nietrzeźwym oraz narażeniem dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo, co niestety może mieć poważne konsekwencje prawne.
Źródło: Policja Strzelce Opolskie
Oceń: Skrajna nieodpowiedzialność kierowcy w Strzelcach Opolskich
Zobacz Także

