Porady dla mlodych tworcow

27 sierpnia 2015 | Reklama | By portal-strzelce.pl | 0 Comments

Porady dla mlodych tworcow

La Monte Thornton Młody urodził października 1935 roku, w stanie Idaho, i jest powszechnie uznawany za pierwszego minimalistycznego kompozytora. Wraz z Steve Reich, Terry Riley i Philipa Glassa, był głównym czynnikiem przyczyniającym się do powstania amerykańskiej muzyki minimalistycznej, a szczególnie znany ze swojego rozwoju muzyki drone i jego utworach pomyślany jako „nie mające początku ani końca”, istniejące przed i po każdym konkretnym wydajności.

W dzieciństwie Młody był zafascynowany ciągłych dźwięków środowiskowych, szczególnie tych silników, elektrowni i słupów telefonicznych. Sen akord (G, C, C ostre, D), na którym opierają się niektóre z jego elementów jest akord kiedyś usłyszeć w słupach telefonicznych.

W latach 1950 La Monte Young był wykonawca jazzowy saksofon w Los Angeles, i grał z Eric Dolphy, Ornette Coleman i Don Cherry, między innymi. Studiował w Los Angeles City College oraz na Uniwersytecie Kalifornijskim. Jego muzyka była początkowo pod wpływem Arnold Schönberg, Anton Webern, chorału gregoriańskiego i indyjskiej, japońskiej i indonezyjskiej muzyki.

Porady dla mlodych tworcow

Trio for Strings powstał w 1958 roku i jest w całości oparte na różnych rozstawów i transpozycje wybranych boiskach (zwykle trzy w jednym czasie) z cięciwą snu.

Vision (1959) to dzieło jedenastu instrumentalistów rozsianych po całym zaciemnionej sali, gdzie jedenaście dźwięki słychać w 13 minut. Czas trwania i rozstaw tych dźwięków są obliczane przez dyrektora wydajności za pomocą losowej książki numerów lub książkę telefoniczną.

W 1959 roku brał udział w letnich kursach kompozycji u Karlheinza Stockhausena w Darmstadt, gdzie odkrył nieokreślony muzykę Johna Cage’a. W 1960 roku przeniósł się młodych do Nowego Jorku, aby studiować muzykę elektroniczną z Richardem Maxfield.
Artykuł dzięki: http://www.serwis-pc.org.pl